PKO BP i LOTTO grają dalej z Ekstraklasą

  • Paweł Makosz
opublikowano: 26-05-2021, 11:36

Ekstraklasa i PKO Bank Polski podpisały nową umowę. Na jej mocy bank pozostanie partnerem tytularnym ligowych rozgrywek w kolejnych dwóch sezonach. Na taki sam okres współpracę z najwyższą klasą piłkarskich rozgrywek w Polsce przedłużył Totalizator Sportowy i jego marka LOTTO.

Nowe umowy sponsorskie to zacieśnienie współpracy Ekstraklasy z wieloletnimi partnerami ligi. W przypadku PKO Banku Polskiego będzie to oznaczało dalszą pracę na rzecz umacniania rozpoznawalności partnera tytularnego poprzez obecność na wszystkich stadionach Ekstraklasy i w transmisjach meczowych.

- Zapowiadaliśmy, że inwestycja w polską Ekstraklasę jest dla PKO Banku Polskiego projektem długoterminowym i dotrzymujemy danego słowa. Widzimy, w którym kierunku rozwija się nasza piłka nożna, dlatego nie możemy pozostać obojętni na wyzwania, przed jakimi stoimy zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i czysto sportowym – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

Nowy kontrakt z Totalizatorem Sportowym zakłada, że marka będzie szerzej obecna w komunikacji ligi. LOTTO będzie promowane m.in. za pośrednictwem oficjalnej aplikacji Ekstraklasy oraz przy okazji kolejnego sezonu Fantasy Ekstraklasy.

– Historia wsparcia piłki nożnej przez Totalizator Sportowej sięga początków naszej spółki, która właśnie obchodzi jubileusz 65-lecia nieprzerwanej działalności. Jedną z najnowszych odsłon tej współpracy jest partnerstwo z Ekstraklasą S.A., które trwa już od sezonu 2014/2015. Jako partner główny Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie chcemy być jeszcze bliżej polskich rozgrywek i kibiców. Wszyscy odczuwamy głód sportowych emocji i jestem przekonany, że mecze Ekstraklasy dostarczą kibicom wielu wrażeń – podkreślił Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego
Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego

Nowy sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy ruszy 23 lipca. Weźmie w nim udział 18 zespołów, które rozegrają 306 meczów. W każdej z 34 kolejek odbędzie się dziewięć spotkań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM

Polecane