PKO BP oferuje kartę dla dziecka

ET
opublikowano: 16-04-2014, 00:00

Może mieć wygląd maskotki, breloka, naklejki lub Johnny’ego Bravo. To nie zabawa, to dojrzała karta.

Nie ma wielu tak dojrzałych kart, jak karta dla dzieci, którą właśnie zaczął wydawać PKO BP. Dodaje ją do kont Junior, przeznaczonych dla klienteli w wieku poniżej 13 lat. Nie jest to jednak karta debetowa, lecz przedpłacona, bo takie są prawne wymogi: dziecko może mieć rachunek, ale nie może samo rozporządzać zgromadzonymina nim pieniędzmi. Właścicielem karty jest więc rodzic, a latorośl tylko użytkownikiem. Posiada ona jednak pewne funkcje, jakie posiada konto. Standardowo karta pre-paid ma określony czas życia, po którym rachunek, do którego jest przypisana, wygasa. W PKO Junior żyje on znacznie dłużej niż plastik. Ważność karty wynosi do 4 lat. Po tym okresie jest już bezużyteczna, ale rachunek jest aktywny i można do niego zamówić kolejną.

Do jednego rachunku można zresztą zamówić nawet pięć. I nie musi to być klasyczna karta— można zamówić w banku brelok, naklejkę lub maskotkę żyrafę z zaszytym wewnątrz chipem, bowiem karta działa w systemie NFC. Naklejka, co warto zaznaczyć, to jedyny taki produkt z marką Visa na polskim rynku. Godne odnotowania jest też to, że PKO BP zaprosił do współpracy obydwie organizacje kartowe, czyli również Mastercarda. Spory przełom, jak na bank będący przez lata bastionem Visy. Kartą Junior można wypłacać pieniądze z bankomatu (i w oddziale) płacić w sklepie, internecie oraz robić zakupy w Google Play, Appstore czy Amazonie. Nad aktywnością użytkownika kontrolę sprawuje rodzić, ustalając dzienne limity transakcji zbliżeniowych, zwykłych oraz wypłat z bankomatu. On też zatwierdza przelewy z doładowaniem konta, choć to dziecko może zainicjować taki transfer. PKO BP prowadzi 100 tys. rachunków Junior.

Michał Macierzyński, szef biura innowacji banku, mówi, że do końca roku otwartych zostanie 50-60 tys. Samych kart chciałby sprzedać kilkanaście tysięcy sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu