PKP Cargo ma przewozić części KIA ze Słowacji do Rosji

DI, PAP
opublikowano: 20-07-2007, 21:59

PKP Cargo będzie przewozić części samochodowe KIA od granicy słowackiej do granicy z Obwodem Kaliningradzkim - poinformował przewoźnik w piątek w komunikacie. Prywatna firma CTL Logistics, która zajmuje się przewozem części, zarzuca PKP Cargo naruszenie etyki biznesowej.

PKP Cargo została wybrana przez słowackiego przewoźnika towarowego ZSSK Cargo na partnera w realizacji dostaw części samochodowych w kontenerach z Żyliny na Słowacji do zakładów KIA Motors w Czerniachowsku w Obwodzie Kaliningradzkim - podał przewoźnik w komunikacie.

Przewozy na polskim odcinku trasy PKP Cargo będzie realizowała od 22 lipca do końca br., z możliwością przedłużenia.

Obecnie części samochodowe KIA są przewożone przez prywatnego przewoźnika CTL Logistics, jednak firma ta napotkała na kłopoty na granicy rosyjskiej już przy pierwszym transporcie na początku lipca. CTL zarzuciła wówczas PKP Cargo, że zablokowało ono przejazd transportu na stronę rosyjską. PKP Cargo zaprzeczyło. Ostatecznie po kilkudniowym postoju transport wjechał do Rosji.

Jak dowiedziała się PAP w CTL, od 16 lipca pod granicą z Obwodem Kaliningradzkim stoi trzeci transport, który również nie może wjechać do Rosji.

Zdaniem rzecznika prasowego PKP Cargo Jacka Wnukowskiego, firma ta nie blokuje CTL Logistics, a jedynie realizuje umowę zawartą z przewoźnikiem rosyjskim. Według niego, to przewoźnik słowacki zwrócił się do PKP Cargo z pytaniem o zorganizowanie przewozu.

"PKP Cargo zastrzegając dla siebie prawo do przewozów przez granicę, odmawia CTL przyjęcia przesyłek do przewozu, mimo obowiązku określonego w Prawie Przewozowym. Postępowanie PKP CARGO narusza zasady konkurencji i etyki biznesowej" - ocenia CTL w komunikacie przesłanym PAP.

Jak informuje CTL, firma ta, podpisując kontrakt, podjęła się przeniesienia przewozów z transportu samochodowego na kolejowy, co stanowiło ważny element umowy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKP Cargo ma przewozić części KIA ze Słowacji do Rosji