PKP Cargo: nowy pociąg promowy

Marcin Bołtryk
opublikowano: 16-05-2002, 00:00

PKP Cargo uruchomiło Ferry Train (pociąg promowy). Skład ten kursuje na trasie Poznań Franowo -Świnoujście-Malmo (Szwecja). Jak zapewnia Józef Marek Kowalczyk, dyrektor naczelny PKP Cargo, czas przejazdu pociągu jest konkurencyjny dla transportu samochodowego. 306 km, które dzielą Poznań od Świnoujścia, Ferry Train pokonuje w 5,5 godziny. Stacja Poznań Franowo jest miejscem w którym odbywa się koncentracja wagonów przeznaczonych do przewozów promowych z całej Polski oraz tych, które przyjeżdżają z południa Europy. Jak zapewniają przedstawiciele PKP Cargo, dotychczas wagony te jeździły rozproszone, a dzięki uruchomieniu Ferry Train czas ich przejazdu skrócił się w niektórych przypadkach nawet o 24 godziny.

Władze PKP Cargo mają nadzieję, że uruchomienie nowego pociągu w znaczny sposób przyczyni się do zwiększenia przewozów promowych. Ferry Train wyjeżdża codziennie (oprócz sobót) ze stacji Poznań Franowo o 6.40.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / PKP Cargo: nowy pociąg promowy