PKP chce sprzedać spółkę Gorzów Wagony

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 20:08

PKP SA chce sprzedać udziały w spółce Gorzów Wagony sp. z o.o., wywodzącej się z Wagonowni Gorzów i późniejszego Zakładu Taboru w Gorzowie Wielkopolskim - dowiedziała się PAP w środę w PKP SA.

PKP SA chce sprzedać udziały w spółce Gorzów Wagony sp. z o.o., wywodzącej się z Wagonowni Gorzów i późniejszego Zakładu Taboru w Gorzowie Wielkopolskim - dowiedziała się PAP w środę w PKP SA.

PKP chce sprzedać do 100 proc. udziałów gorzowskiej spółki. W rokowaniach z kandydatami na inwestorów ważna będzie nie tylko cena za nabywany pakiet udziałów, ale także zobowiązanie do podwyższenia kapitału spółki i inne zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska i w zakresie ochrony interesów pracowniczych.

Spółka Gorzów Wagony powstała na mocy ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji Przedsiębiorstwa Państwowego PKP z 8 września 2000 r. Spółka wyspecjalizowała się w wykonywaniu napraw i modernizacji wagonów towarowych i osobowych.

Gorzów Wagony jest kolejną kolejową spółką, po Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Farmacji Kolejowej, której udziały zmienią właściciela. W styczniu zeszłego roku na bazie majątku PKP Przewozy Regionalne (PKP PR) w województwie mazowieckim i samorządu województwa powstała spółka Koleje Mazowieckie (PKP PR posiada 49 proc. udziałów firmy, samorząd 51 proc. udziałów).

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane