PKP Intercity: możliwe niewielkie podwyżki cen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-01-2006, 14:16

Możliwe są niewielkie podwyżki cen biletów PKP Intercity - poinformował na konferencji prasowej prezes Intercity Jacek Prześluga. Przewoźnik otworzył w środę na Dworcu Centralnym w Warszawie nowe Centrum Obsługi Klienta (COK).

Możliwe są niewielkie podwyżki cen biletów PKP Intercity - poinformował na konferencji prasowej prezes Intercity Jacek Prześluga. Przewoźnik otworzył w środę na Dworcu Centralnym w Warszawie nowe Centrum Obsługi Klienta (COK).

    Prześluga powiedział, że przy wzroście cen energii i stawek dostępu do torów nie są wykluczone podwyżki cen usług przewoźnika. Zastrzegł jednak, że takie podwyżki, jeżeli rzeczywiście będą, to w wysokości symbolicznej, nie przekraczającej wzrostu inflacji. Nie określił jednak terminu ewentualnych podwyżek.

    Przewoźnik zapowiedział również uruchomienie specjalnych pociągów na największe koncerty muzyczne w Polsce w roku 2006. Tak zwane "pociągi muzyczne" mają zawieźć pasażerów m.in. do Chorzowa w marcu i do Warszawy w czerwcu na koncerty Depeche Mode oraz w czerwcu do Warszawy na koncert Rolling Stones.

    Jak poinformowali przedstawiciele przewoźnika na konferencji, w roku 2006 zamierza on przewieźć 10,4 mln pasażerów - w roku 2005 było to 9,5 mln. Przychody ze sprzedaży mają osiągnąć 952 mln zł (w roku 2005 było to 890 mln zł).

    Przewoźnik zamierza również zwiększyć wydatki na inwestycje i modernizacje w tabor: w roku 2005 wydał na ten cel niemal 100 mln zł, w roku 2006 ma to być ponad 117 mln zł. PKP Intercity chce również sprzedawać bilety w internecie na wszystkie swoje pociągi i otworzyć nowe centra obsługi klienta.

    W środę otwarto na Dworcu Centralnym w Warszawie Centrum Obsługi Klienta, na które przewoźnik wydał 800 tys. zł. Jak obiecał prezes Prześluga, w COK będzie można nie tylko kupić bilet, ale również znaleźć pokój w hotelu, zamówić taksówkę itp. usługi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane