PKP zapraszają deweloperów

  • Emil Górecki
opublikowano: 11-06-2013, 11:13

Kolejarze wytypowali piętnaście miast, w których chcą powtórzyć model współpracy przećwiczony z węgierskim deweloperem Trigranit w Poznaniu czy hiszpańskim Neinverem w Katowicach.

Po Poznaniu, Katowicach i Warszawie Zachodniej, przyszedł czas na poszukiwanie współinwestora do przedsięwzięcia deweloperskiego w okolicach kolejowego dworca Warszawa Gdańska. Polskie Koleje Państwowe (PKP) mają tam 4,7 ha. Chcą na dworcu stworzyć nowoczesne centrum przesiadkowe. Co jeszcze? To zależy od propozycji potencjalnych inwestorów. Możliwe, że dotychczasowy budynek zostanie przebudowany, albo wyburzony i zastąpiony zupełnie nowym obiektem dla pasażerów. W ramach inwestycji powstać ma również węzeł przesiadkowy, integrujący różne rodzaje transportu.

Czym PKP chcą zachęcić inwestora? Możliwością zbudowania obiektów komercyjnych - biur, obiektów usługowych czy hotelu. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to przełom 2014 i 2015 r.

Zainteresowane podmioty mają czas na złożenie odpowiedniej dokumentacji wraz z koncepcją architektoniczną do 23 sierpnia 2013 r. Po wstępnej selekcji PKP wybiorą kilku oferentów, z którymi przystąpią do negocjacji.

fot. Grzegorz Kawecki
fot. Grzegorz Kawecki
None
None

- Jesteśmy otwarci na realizację takich inwestycji w całej Polsce. Wśród planowanych w tym trybie inwestycji znajduje się m.in. teren Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu czy dworca Gdańsk Główny. Nasz plan to rozpoczęcie piętnastu projektów z partnerem prywatnym w ciągu trzech lat – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający do spraw nieruchomości w PKP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane