Plajta RiCo bije w polskich kierowców

Ewa Szczecińska
opublikowano: 06-03-2008, 00:00

Niemiecka firma transportowa ogłosiła bankructwo. W Polsce kierowcy jej spółki córki walczą o zaległe pensje.

Niemiecka firma transportowa ogłosiła bankructwo. W Polsce kierowcy jej spółki córki walczą o zaległe pensje.

Pod siedzibą PRP, polskiej spółki córki niemieckiego przewoźnika RiCo, pikietowało wczoraj około 150 kierowców firmy. Mężczyźni obawiają się, że nie dostaną zaległych pensji. Niektórym firma jest dłużna nawet po 10 tys. zł.

Kłopoty spadły na polską spółkę po złożeniu przez jej niemieckiego właściciela wniosku o upadłość. Jak podała wczoraj PAP, działająca w Niemczech i wschodniej Europie RiCo przyznała w tym tygodniu, że ma wielomilionowe zobowiązania, a długów nie jest w stanie ściągać w terminie. Jeden z menedżerów firmy, Bjoern Groeschner, powiedział specjalistycznemu portalowi Verkehrs Rundschau, że w ostatnich latach spółka zbyt szybko rosła.

PRP działa w Polkowicach od kilku lat, świadcząc usługi m.in. dla Volkswagen Motor Polska. Baza firmy znajduje się obok motoryzacyjnej spółki na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wczoraj pod jej siedzibą kierowcy domagali się wypłacenia zaległych pensji. Do pikietujących wyszedł pełnomocnik PRP Wojciech Kraus, który zapewnił kierowców, że w poniedziałek zostaną wypłacone zaliczki na poczet zaległych wypłat. Poprosił pracowników o cierpliwość i danie zarządowi kilku dni na odnalezienie się w tej sytuacji. Powiedział, że nie można przesądzać jeszcze o likwidacji polskiej placówki RiCo. O rezultatach rozmów i negocjacji z bankami i wierzycielami firma poinformuje w najbliższych dniach. Kierowcom już zaoferowano pomoc Zrzeszenia Przewoźników Międzynarodowych.

RiCo powstała w Niemczech w 1992 r. Spółka ma oddziały także w Rosji i na Ukrainie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu