Platformy ruszyły z impetem

opublikowano: 04-03-2019, 22:00

Start-upy, które dostaną się do drugiej edycji konkursu, wezmą udział w programie inkubacji, po którym będą mogły powalczyć o dotacje.

Do partnerstw, które składają się z instytucji otoczenia biznesu, parków technologicznych, uczelni i dużych przedsiębiorstw, wpłynęło już 765 konceptów innowacyjnych rozwiązań. Granty z poddziałania 1.1.1 („Platformy startowe dla nowych pomysłów”) programu Polska Wschodnia (POPW) wspierają nowatorskie projekty biznesowe prowadzone przez młode osoby, które chcą prowadzić działalność w jednym z pięciu wschodnich województw i wdrożyć na rynek nowe produkty i usługi.

— Eksperci z platform startowych ocenią złożone wnioski pod kątem merytorycznym. Pierwsze programy inkubacyjne ruszą pod koniec marca. Natomiast pierwsze start-upy powinny pojawić się na rynku latem — mówi Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Zwraca uwagę, że młode, nowatorskie spółki kojarzą się głównie z branżami IT i ICT.

— Pomysły firm wpisujących się w ten sektor dominują wśród zgłoszonych do platform startowych. W dalszej kolejności są rozwiązania z branż turystycznej, medycznej i rolno-spożywczej. Nie brakuje też pomysłów związanych z lotnictwem i motoryzacją — wylicza Adam Hamryszczak.

Platformy startowe są zlokalizowane w różnych częściachmakroregionu Polska Wschodnia.

— To daje innowatorom możliwość wyboru optymalnego miejsca, w którym chcą rozwijać swój biznes. Obecnie największą popularnością wśród młodych osób cieszą się trzy platformy: Start In Podkarpackie w Rzeszowie, Wschodni Akcelerator Biznesu w Puławach i Idealist w Lublinie — podkreśla wiceminister inwestycji i rozwoju.

Poddziałanie 1.1.1 POPW to jeden z najbardziej interesujących konkursów dla startujących na rynku spółek. Katalog kosztów kwalifikowanych został napisany pod ich potrzeby. Granty pokryją zarówno koszty inwestycji — w tym zakup środków stałych — jak i operacyjne, związane m.in. z działaniami marketingowymi i uruchomieniem produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy