Platini: Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie

PAP
09-11-2009, 12:51

Polska i Ukraina pozostają jedynymi organizatorami piłkarskich mistrzostw Europy 2012, pomimo trudności jakie napotykają przygotowania po stronie ukraińskiej - zapewnił prezydent UEFA Michel Platini w wywiadzie dla poniedziałkowego numeru niemieckiego pisma "Focus".

Odnosząc się do medialnych spekulacji o możliwym przeniesieniu części meczów mistrzowskiego turnieju do Niemiec lub na Węgry, Platini krótko uciął te dywagacje mówiąc: "EURO rozegrane będzie bez wątpliwości w tych dwóch krajach".

"Kwestią do rozstrzygnięcia jest tylko gotowość Ukrainy i to czy w tym kraju będą to dwa czy cztery miasta - wyjaśnił szef UEFA. - Kijów jest już dziś zatwierdzony". Dopytywany przez dziennikarza "Focusa" o prawdopodobieństwo zastosowania "scenariusza niemieckiego", Platini zdecydowanie stwierdził, że "nie ma żadnych szans" przeprowadzenia meczów w Niemczech czy na Węgrzech.

Na stanowisko UEFA nie ma żadnego wpływu coraz większa liczba zachorowań na tzw. świńską grypę na Ukrainie. "Mistrzostwa odbędą się dopiero w 2012 roku" - przypomniał Michel Platini.

Komitet Wykonawczy europejskiej federacji potwierdził w maju, że mecze turnieju EURO-2012 odbędą się w czterech polskich miastach: Gdańsku, Poznaniu, Wrocławie i Warszawie. Na Ukrainie uznanie zyskał Kijów, natomiast pozostałe trzy miasta, w których stwierdzono opóźnienia w przygotowaniach, zaakceptowane zostały warunkowo. UEFA określiła wówczas warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby nadrobić zaległości. Termin złożenia ostatecznych gwarancji w sprawie przygotowań Lwowa, Doniecka i Charkowa określony został na 30 listopada.

Ostateczna decyzja w sprawie miast gospodarzy zapadnie podczas posiedzenienia Komitetu Wykonaczego UEFA, które odbędzie się na Maderze 10 i 11 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

/ Platini: Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie