Plaut wchodzi kupując INIT

Karol Wieczorek
opublikowano: 24-05-1999, 00:00

Plaut wchodzi kupując INIT

Inauguracja nowej firmy wdrażającej systemy SAP

SKOK W PRZYSZŁOŚĆ: Po połączeniu z firmą INIT nasza firma zatrudnia około 50 konsultantów. Plasuje nas to na trzeciej pozycji wśród partnerów firmy SAP Polska. Do roku 2002 planujemy zwiększenie zatrudnienia, co najprawdo-podobniej zapewni nam pozycję nr 1 — twierdzi Johann Grafl, dyrektor generalny Plaut Polska. fot. M. Pstrągowska

W naszym kraju pojawił się kolejny globalny partner firmy SAP, producenta systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem R/3. Polski oddział międzynarodowej firmy Plaut, po półrocznej obserwacji rynku i przejęciu firmy INIT, stał się trzecim co do liczby zatrudnianych konsultantów partnerem SAP w Polsce.

W ubiegłym tygodniu nastąpiła inauguracja działalności firmy Plaut Polska, należącej do międzynarodowej grupy doradczej Plaut International Consulting. Firma ta zajmuje się doradztwem w zakresie implementacji systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem R/3 firmy SAP. Na świecie prowadzi również szereg innych działań typowych dla większej firmy konsultingowej, czyli doradztwo IT, controlling czy doradztwo strategiczne. W naszym kraju szefowie firmy postanowili jednak rozpocząć walkę o klientów w dziedzinie wdrożeń R/3 i zarabiać na reorganizacji procesów biznesowych pod kątem implementacji systemu.

— Nasza firma jest pierwszym globalnym partnerem SAP na świecie. Założyciel spółki Hans Georg Plaut włożył ogromny wkład w tworzenie rozwiązań finansowych zawartych w standardowym oprogramowaniu SAP. Jak przyznają sami szefowie SAP, dopiero po kontakcie z Plautem przestali oni myśleć o przedsiębiorstwie w kategoriach transakcji, a zaczęli w kategoriach procesów przemysłowych — mówi Johann Grafl, dyrektor generalny Plaut Polska.

Łatwiej kupić

Choć firma Plaut Polska pojawiła się u nas w październiku ubiegłego roku, to do niedawna działała w swoistej konspiracji. Prawdopodobnie pragnęła uniknąć kompromitacji, jaka spotkała kilka lat temu niektóre międzynarodowe firmy konsultingowe oferujące usługi doradcze IT, które nie miały odpowiednich kadr. Plaut szukał lokalnego partnera, znającego polską specyfikę.

— Od momentu podjęcia decyzji strategicznej, dotyczącej rozpoczęcia działalności w Polsce, zaczęliśmy się rozglądać za lokalnym partnerem SAP, z którym moglibyśmy nawiązać współpracę. Rozmawialiśmy z wieloma firmami, aż w końcu zdecydowaliśmy się na przejęcie firmy INIT — dodaje Johann Grafl.

Nadzieja na kontrakty

Istniejąca od 1994 roku i powstała w Czechach firma konsultingowa INIT działa w Polsce od 1996 roku, czyli momentu, w którym rozpoczął się boom na system R/3 firmy SAP w naszym kraju. Przytłaczającą większość jej obrotów stanowi implementacja poszczególnych modułów R/3 w przedsiębiorstwach oraz tworzenie specyficznych, choć zintegrowanych z R/3 modułów dla niektórych klientów. Obecnie INIT Polska zatrudnia 17 konsultantów. Specjaliści z tej firmy brali udział w 16 projektach na terenie Polski. W ubiegłym roku INIT Polska osiągnął 3,9 mln zł przychodu.

— Z połączeniem z firmą Plaut wiążemy spore nadzieje. Po pierwsze, chcemy rozszerzyć zakres świadczonych usług o doradztwo w zakresie reorganizacji procesów biznesowych w przedsiębiorstwach oraz szeroko pojęte doradztwo IT. Jako część firmy działającej właściwie na całym globie liczymy też na stabilizację finansową i dostęp do międzynarodowych kontraktów wdrożeniowych — tłumaczy Joanna Osińska, prezes firmy INIT Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Wieczorek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Plaut wchodzi kupując INIT