Play i Inea z najszybszym internetem

opublikowano: 18-06-2019, 22:00

Firmy telekomunikacyjne lubią licytować się o to, kto dostarcza szybszy internet, często powołując się na wyniki zlecanych przez nie badań.

Odpowiedzi na to pytanie postanowił udzielić też Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Od początku grudnia ubiegłego roku do końca maja fima V-Speed, operator aplikacji Pro Speed Test, zebrała od ponad 26 tys. użytkowników dane o prędkości pobierania i wysyłania danych w sieciach dużych operatorów mobilnych i stacjonarnych. Na tej podstawie UKE opublikował raport, w którym poinformował, że w skali ogólnopolskiej w kategorii sieci mobilnych dane najszybciej mogli pobierać klienci Playa. Przypomnijmy, że sieć ta niemal całym terytorium kraju korzysta z infrastrukturalnego wsparcia innych operatorów. W poszczególnych miastach jest różnie — np. w Warszawie wygrywa Orange, w Toruniu T-Mobile, a w Przemyślu Plus. Wśród dużych dostawców internetu stacjonarnego prym wiodła mocno inwestująca w światłowody poznańska Inea przed łódzką Toyą i UPC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy