PlayWay liczy na 35 mln zł z emisji akcji

opublikowano: 26-09-2016, 08:02

Producent gier PlayWay rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Spółka liczy na sprzedaż walorów za 35 mln zł, na tyle samo liczą dotychczasowi akcjonariusze.

Spółka opublikowała dziś prospekt emisyjny. Zgodnie z harmonogramem, zapisy inwestorów indywidualnych przyjmowane będą od 27 września do 5 października. Book building wśród instytucji potrwa od 29 września do 6 października.

W ofercie znalazło się 600 tys. nowych akcji oraz 600 tys. sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Jeśli wszystkie oferowane akcje zostaną objęte przez nowych inwestorów, będą oni łącznie posiadać ok. 18,2-proc. udział w kapitale zakładowym spółki.

Pieniądze z emisji firma zamierza przeznaczyć na działalność marketingową i promocję nowych produktów, inwestycje w projekty spółek zależnych oraz zakładanie i dofinansowanie kolejnych spółek celowych w związku z pozyskaniem nowych zespołów deweloperskich, odkup udziałów w spółkach zależnych i inwestycje w projekty istniejących zespołów w ramach Grupy PlayWay.

 - Dotychczasowe zyski przeznaczaliśmy na inwestycje w nowe projekty gier i wzmacnianie zespołów deweloperskich. Środki pozyskane z oferty akcji pozwolą nam w szerszym stopniu prowadzić działalność marketingową i promocję nowych produktów, tak by maksymalizować przychody z nowych gier wprowadzanych na rynek. Dzięki pieniądzom ze sprzedaży akcji będziemy mogli zarówno prowadzić inwestycje, jak i zwiększać rozpoznawalność naszych gier na całym świecie – mówi Krzysztof Kostowski, prezes i założyciel PlayWay.

Kapitał zakładowy Spółki dzieli się obecnie na 6.000.000 akcji. Założyciel i Prezes Spółki, Krzysztof Kostowski, posiada 50 proc. akcji w kapitale zakładowym. Pozostałe 50 proc. akcji posiada fundusz ACRX Investments Limited. 

Zgodnie z przewidywanym harmonogramem oferty publicznej, akcje i prawa do akcji Spółki zadebiutują na GPW po około tygodniu od daty przydziału akcji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy