PLL LOT przewiozły w tym roku osiem milionów pasażerów

  • PAP
opublikowano: 16-11-2018, 21:12

PLL LOT pierwszy raz w historii przewiozły na pokładach swoich samolotów osiem milionów pasażerów w ciągu jednego roku - poinformował w piątek przewoźnik. Jak dodano, linia planuje ten rok zakończyć 8,8 mln podróżnych - liczba ta przewidziana jest w strategii rentownego wzrostu LOT-u do 2020 roku.

"Po raz pierwszy w historii Polskimi Liniami Lotniczymi LOT poleciało aż osiem milionów pasażerów w ciągu jednego roku. Tak dobry wynik to efekt dynamicznego rozwoju polskiego przewoźnika – nowych połączeń, floty i zwiększania liczby dostępnych miejsc na najpopularniejszych trasach. Do końca roku LOT planuje przewieźć 8,8 mln pasażerów, czyli dokładnie tyle, ile przewiduje strategia rentownego wzrostu LOT-u" - poinformowała spółka w komunikacie.

PLL LOT
Fot. Andrzej Hulimka/Forum

Dodano, że osiem milionów pasażerów LOT przewiózł od początku roku do połowy listopada br.

"To niemal dwukrotny wzrost w stosunku do 2015 r., gdy na pokładach podróżowało rocznie 4,3 mln pasażerów. Przewoźnik dysponował wówczas flotą 41 samolotów (w tym sześcioma dreamlinerami) - dziś we flocie jest 75 samolotów (do końca roku ich liczba wzrośnie do 80), w tym 11 dreamlinerów w wersji B787-8 i B787-9 oraz nowych wąskokadłubowych samolotów Boeing 737 MAX" - czytamy.

Przewoźnik zakłada, że do końca roku liczba pasażerów, którzy wybrali podróż z LOT-em wyniesie 8,8 mln, czyli tyle, ile zakłada przyjęta przez LOT strategia rentownego wzrostu na lata 2016-2020.

W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad 25 proc. więcej niż rok wcześniej. W 2019 r. LOT chce przekroczyć barierę 10 mln pasażerów.

LOT oferuje 105 połączeń. Od początku 2016 r. przewoźnik ogłosił uruchomienie ponad 60 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark. W przyszłym roku po raz pierwszy w historii, narodowy przewoźnik poleci z Warszawy do Miami.

"Uruchamianie nowych tras możliwe jest m.in. dzięki pozyskiwaniu kolejnych samolotów. W czerwcu do floty dołączył 11. Boeing 787-9 Dreamliner. Do końca 2019 r. flota dreamlinerów, które obsługują trasy dalekodystansowe, zwiększy się do 15 sztuk" - czytamy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane