Płock zrefinansuje dług

PAP
opublikowano: 29-11-2013, 11:38

Za drugim razem radni przegłosowali uchwałę o emisji obligacji miejskich na łączną kwotę ponad 86,8 mln zł.

Emisja obligacji  ma nastąpić jeszcze w 2013 r. Planowany termin wykupu tych papierów określono na lata 2021-25. Uzyskane z emisji obligacji środki mają posłużyć do spłaty sześciu kredytów bankowych, zaciągniętych przez gminę Płock w latach 2008-12.

Radni przyjęli projekt uchwały o emisji obligacji w drugim głosowaniu. Za przyjęciem projektu było 16 radnych, siedmiu było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wcześniej, we wtorek, uchwała nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów.

Według prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego decyzja radnych o emisji obligacji " daje miastu szansę na rozwój w dalszej perspektywie".

Wcześniej Urząd Miasta Płock informował, że emisja obligacji w 2013 r. "pozwoli zoptymalizować zadłużenie miasta i spowoduje, że obsługa zaciągniętych wcześniej zobowiązań stanie się tańsza, przez co wzrosną możliwości inwestycyjne budżetu Płocka".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Płock zrefinansuje dług