Pluszowy klon twojego psa (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE)

opublikowano: 07-02-2015, 07:00

Kochasz swojego domowego zwierzaka tak bardzo, że chciałbyś go zawsze mieć przy sobie? W USA jest firma, która wykona ci jego wierną pluszową kopię, którą będziesz mógł zabierać wszędzie jak w dzieciństwie misia.

Wszystkie teksty z serii "Z czego żyją ludzie" znajdziesz >>tutaj

Firma z siedzibą w Louisville w stanie Kentucky nazwała się Cuddle Clones i swoje usługi sprzedaje tylko przez internet. Najczęściej na pluszaki przerabia domowe psy i koty, ale deklaruje, że może wykonać zamówienie także w przypadku innych zwierząt, takich jak świnki morskie, króliki, chomiki, konie czy... kury.

Procedura jest bardzo prosta. Do zamówienia online klient dołącza ze swojego komputera zdjęcie lub zdjęcia zwierzaka, którego "klona" chce wykonać. Następnie wybiera dokładną pozycję, w jakiej ma on być utrwalony oraz uzupełnia szczegółowe informacje jak położenie uszu, ogona i łapek albo otwarty czy zamknięty pysk. Następnie potwierdza zamówiony produkt, płaci (199 USD za zwierzęta większe i 129 USD za mniejsze) i czeka 4 miesiące na przesyłkę. W tym czasie pracująca dla Cuddle Clones fabryka pluszaków wykonuje klon ukochanej Kici, Fafika czy Rufusa.

- Upamiętniając dla naszych klientów pupila, który już zmarł, albo wykonując jego kopię dla dzieci, które wyjeżdżając na studia bardzo za nim tęsknią, niesiemy im wiele powodów do uśmiechu na twarzy - mówi w rozmowie z serwisem Daily Buzz Jennifer Graham, właścicielka i pomysłodawczyni firmy.

Opowiada, że pomysł zrodził się w jej głowie, gdy na skutek choroby odszedł na zawsze jej ukochany pies Rufus. To dla niego wykonała pierwszą replikę i z jego powodu chciała taką usługę udostępnić innym.

"Chcemy uchwycić i utrwalić więź między człowiekiem a jego ukochanym zwierzęciem" - podkreśla firma w opisie swojej misji.

Od chwili założenia firma powiększyła zakres swoich usług również o plastikowe figurki zwierząt klientów, personalizowane akcesoria a nawet marmurowe płyty nagrobne ze zwierzęcymi memoriałami.

Cuddle Clones klonuje zwierzaki także spoza USA i według zapewnień ich sklepu online może je dostarczać również do Polski.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane