Po godzinach

Tadeusz Markiewicz, Karolina Guzińska
opublikowano: 08-07-1999, 00:00

Po godzinachTimm Fries

Został nowym prezesem zarządu Henkel Bautechnik w Polsce oraz dyrektorem działu klejów konsumenckich w Henkel Polska. Od dwudziestu lat jest zawodowo związany z grupą Henkel. Ostatnie trzy lata spędził w Chinach na stanowisku dyrektora generalnego działu klejów konsumenckich w Henkel Hong Kong.

Marek Józefiak

Ministerstwo Łączności przyznało PTK Centertel koncesję na telefonię komórkową GSM 900. Centertel, którego właścicielem jest w 66 proc. TP SA, zapłaci minimalną wymaganą prawem kwotę (około 100 mln euro). Świadczenie usług w nowym systemie powinno rozpocząć się po 1 marca 2000 r. Według ministra Macieja Srebro, również Plus i Era mogłyby po 1 marca świadczyć podobne usługi, ale w systemie GSM 1800. Koncesje dla nich nie zostały jeszcze podpisane.

Tomasz Frontczak

Prezes AIG PTE może być zadowolony z działań akwizytorów towarzystwa. Średnie zarobki osób, za które ZUS dotychczas przekazał składki do AIG OFE, są wyższe niż przeciętna pensja osoby przystępującej do otwartych funduszy. Średnie wynagrodzenie ubezpieczonego w OFE to kwota 1314 złotych, natomiast w AIG OFE — 1428 złotych.

Alle Ypma

Spadkobiercy arcyksięcia Karola Olbrachta Habsburga domagają się wydania Zakładom Piwowarskim Żywiec zakazu posługiwania się nazwą „Arcyksiążęcy Browar Żywiec”, używania nazwiska „Habsburg” w kontekście Żywca oraz umieszczania daty 1856 i symbolu korony na materiałach promocyjnych i marketingowych browaru. Chcą także wydania całej nieruchomości, na której zlokalizowany jest browar, kierowany przez Alle Ypma. W czerwcu wpłynęły do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej pozwy przeciwko Żywcowi. W uzasadnieniu podkreślono m.in., że Żywiec nigdy nie otrzymał od żadnego z członków rodziny Habsburgów zezwolenia na wykorzystywanie symboliki czy nazewnictwa związanych z tą rodziną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Po godzinach