Po godzinach

Karolina Guzińska
06-09-1999, 00:00

Po godzinachPaweł Rzepka

Kierowana przez prezesa Rzepkę Telekomunikacja Polska opublikowała skonsolidowany raport finansowy zgodny z międzynarodowymi standardami rachunkowości (IAS), z którego wynika, że w I półroczu 1999 skonsolidowane przychody spółki wzrosły o ponad 20 proc. Okres ten TP SA zamknęła przychodami na poziomie 6162 mln zł, wobec 5134 mln zł w I połowie 1998 r. Zysk operacyjny zwiększył się — w analogicznym okresie — z 1,1 mld zł do 1,4 mld zł. Natomiast zysk netto Telekomunikacji Polskiej zamknął się kwotą 346 mln zł. i był tylko o 2 mln zł wyższy niż w 1998 r.

Andrzej Hass

Kierowane przez niego Szczecińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (ESPEBE) podpisało umowę z firmą Budownictwo Energetyczne Energobudowa. ESPEBEPE wykona roboty budowlane instalacji odsiarczania i odazotowania spalin w Elektrowni Pomorzany w Szczecinie. Wartość zawartej umowy netto wynosi 4,6 mln zł.

Aleksander Lesz

Prezes Softbanku także zyskał nowy kontrakt. Kierowana przez niego spółka zawarła umowę podwykonawczą z Hewlett-Packard. Jej przedmiotem jest dostawa, instalacja oraz serwis sprzętu komputerowego, a także dostarczenie oprogramowania dla jednej z polskich instytucji finansowych. Wartość podpisanego kontraktu netto opiewa na 10,44 mln zł.

NOTOWANIA

Andrzej Sikora

Syndyk masy upadłościowej Przedsiębiorstwa Doświadczalno-Produkcyjnego Szybownictwa PZL Bielsko w upadłości poinformował, że długotrwałe negocjacje z austriacką firmą Diamond Aircraft Industries w sprawie produkcji i sprzedaży szybowców zakończyły się fiaskiem. Firma, która przygotowywała konstrukcje należące do najlepszych na świecie, nie będzie już produkowała szybowców. W lipcu przedsiębiorstwo zakończyło realizację ostatniej umowy na dostawę sześciu szybowców dla Austriaków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Po godzinach