Po pierwszym dzwonku na GPW

KZ
opublikowano: 28-10-2013, 10:25

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

Indeksy warszawskiej giełdy zyskiwały w pierwszej godzinie sesji w poniedziałek po 0,4-0,7 proc. W WIG30 wyróżniały się Cyfrowy Polsat, ING BSK i JSW (JP Morgan podniósł właśnie wycenę akcji do 61 zł, na GPW kosztują 67,75 zł).

None
None

W czołówce tabeli notowań jest trójka spółek budowlanych, zaangażowanych w projekt budowy bloków energetycznych w Elektrowni Opole. Notowania Mostostalu Warszawa i Polimeksu rosną w dwucyfrowy tempie, ponad 5 proc. zyskuje Rafako.  Wykonawcy bloków Elektrowni Opole osiągnęli porozumienie, a PGE, właściciel elektrowni, zaakceptowało Alstom w gronie konsorcjum wykonawców i będzie mu płacić za prace bezpośrednio na konta. Z komunikatów wynika, że udział Alstomu w projekcie wartym ok. 11 mld zł brutto sięgnie ok. 4,3 mld zł brutto. Ponadto Polimex, Rafako i Mostostal-Warszawa zawiązały spółki specjalnego przeznaczenia, których jedynym zadaniem będzie realizacja projektu w Opolu.

O niespełna 1 proc. drożeją akcje Bank Millennium. W III kwartale wynik netto instytucji wzrósł o 3,2 proc. do 138,5 mln zł. Wynik z odsetek również wzrósł o 3,2 proc. do 323,1 mln zł, a wynik z prowizji i opłat zmniejszył się o 10 proc. do 141,9 mln zł.

Udanie przygodę z giełdą rozpoczął deweloper powierzchni magazynowych MLP Group. Na otwarciu sesji kurs urósł o 9 proc., a po godzinie handlu zwyżka przekraczała 20 proc.

Drugą sesję z rzędu outsiderem jest Kernel, który rozczarował prognozą EBITDA na rok obrotowy 2014 (zysk ma spać o 10 proc.). Kurs traci ponad 5 proc.

Nie zmienia się kurs Vedii. Wszyscy marzą o kapitale z Chin, tymczasem polski producent elektroniki z fabryką w Shenzhen szuka pieniędzy na inwestycje w Państwie Środka. Więcej w serwisie Puls Biznesu Premium>>

Nie drgnął również kurs Veno (NewConnect). Veno sprzedało za 5,23 mln zł wszystkie akcje i warranty Arrinera Automotive do spółki zależnej FUND1 Veno. Jest to związane z optymalizacją podatkową - spółka zależna jako FIZAN jest zwolniona z podatku dochodowego.

Lekko drożeją akcje United (NewConnect). Spółka, której głównym akcjonariuszem został fundusz Blanki Rosenstiel, będzie inwestować na GPW i NewConnect. Więcej w serwisie Puls Biznesu Premium>>
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane