Po południu Marcinkiewicz przedstawi PO nowe propozycje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-10-2005, 11:05

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) przedstawi w piątek po południu propozycje zmian w programie gospodarczym i dotyczącym służby zdrowia. Marcinkiewicz liczy, że zaproponowane przez niego zmiany przekonają Platformę Obywatelską do utworzenia koalicji z PiS.

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) przedstawi w piątek po południu propozycje zmian w programie gospodarczym i dotyczącym służby zdrowia. Marcinkiewicz liczy, że zaproponowane przez niego zmiany przekonają Platformę Obywatelską do utworzenia koalicji z PiS.

    Na godz. 15 zaplanowano konferencję prasową w Kancelarii Premiera, podczas której desygnowany na szefa rządu Marcinkiewicz zaprezentuje swoje propozycje zmian programowych.

    Jak powiedział rano w Radiu RMF FM Marcinkiewicz, zmiany w programie gospodarczym są wynikiem negocjacji zespołów eksperckich. W zmienionym programie zawarto m.in. dwie stawki w podatku PIT, jedną stawkę w podatku CIT i dwie stawki w podatku VAT.

    Oprócz zmian w programie gospodarczym, przyszły premier ma przedstawić ewentualnym koalicjantom "nowy program dotyczący służby zdrowia". Według Marcinkiewicza, będzie to wypośrodkowanie między propozycjami PO i PiS dotyczącymi tej dziedziny. Powiedział tylko, że zawarto tam m.in. możliwość dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeń.

    Jeszcze przed konferencją prasową propozycje zmian programowych trafić mają do polityków Platformy Obywatelskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane