Pochwalcie się sukcesami

opublikowano: 10-06-2018, 22:00

Tegoroczne wydanie rankingu „Gazele Biznesu” nie będzie jubileuszowym i prawdopodobnie nie będzie znacząco różniło się od kilku poprzednich. Zostanie jednak opublikowane w roku wyjątkowym dla naszego kraju — roku stulecia niepodległości Polski.

Tegoroczne wydanie rankingu „Gazele Biznesu” nie będzie jubileuszowym i prawdopodobnie nie będzie znacząco różniło się od kilku poprzednich. Zostanie jednak opublikowane w roku wyjątkowym dla naszego kraju — roku stulecia niepodległości Polski. Ten wyjątkowy czas sprzyja wspomnieniom, podsumowaniom, ale także eksponowaniu osiągnięć — zarówno tych, które są dziełem całego kraju i narodu, jak i indywidualnych sukcesów. Jestem przekonany, że w tym roku polscy przedsiębiorcy będą bardziej niż zwykle skłonni do chwalenia się efektami pracy swoich firm. A trzeba przyznać, że mają czym.

Przez prawie 30 lat działania w warunkach gospodarki rynkowej małe i średnie firmy nauczyły się z jednej strony wykorzystywać wszystko, co najlepsze w tradycji polskiej przedsiębiorczości, a z drugiej wprowadzać przydatne rozwiązania technologiczne i organizacyjne podpatrzone u sąsiadów, często przeskakując przy tym pewne etapy i wyprzedzając konkurencję z Zachodu. Dla wielu z nich powodem do dumy jest to, że już nie tylko z powodzeniem wdrażają najnowsze technologie, lecz coraz częściej same je tworzą. Takich innowacyjnych firm przybywa także wśród Gazel Biznesu. Ta innowacyjność, w połączeniu z umiejętnością konkurowania na rynkach zagranicznych, sprawia, że osiągają wyniki finansowe pozwalające im stawać w szranki konkursu dla najbardziej dynamicznych małych i średnich przedsiębiorstw.

Mimo zróżnicowania opinii na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju, optymizmem napawa także to, że wśród Gazel Biznesu nie brakuje przedsiębiorstw o zagranicznym rodowodzie. To tym cenniejsze w czasie, gdy atutem Polski przestaje być tania siła robocza. Dowodzi bowiem, że zagraniczni inwestorzy, także niewielcy, doceniają jakość naszych kadr i dojrzałość rynku.

I choć wiele jeszcze można i należy zmienić na lepsze, polski sektor małych i średnich firm ma się naprawdę dobrze, dlatego zachęcam przedsiębiorców — pochwalcie się sukcesem i wypełnijcie zgłoszenie do rankingu „Gazele Biznesu 2018”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec, redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu