Pociąg do prostej spółki jedzie dalej

Krytyka ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości oraz niektórych organizacji pracodawców nie wstrzymuje prac nad prostą spółką akcyjną. Resort przedsiębiorczości chce, aby projekt był kontynuowany.

Pod koniec czerwca pisaliśmy w "PB" o czarnych chmurach piętrzących się nad projektem ustawy wprowadzającej prostą spółkę akcyjną

Ministerstwo sprawiedliwości uważało, że resort przedsiębiorczości powinien wstrzymać prace nad wyczekiwaną przez start-upy ustawą do czasu wprowadzenia zmian w prawie dotyczących spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Resort przedsiębiorczości nie chce jednak czekać. - Dyskusje nad zmianami w spółkach z o.o. trwają od ponad 6 lat. Nie chcielibyśmy ugrzęznąć w sporach - mówi w rozmowie z PB Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

- Podczas prac komisji uzgodnieniowej, na której obecni byli przedstawiciele MS, zgadzaliśmy się w wielu kwestiach. Naszym zdaniem PSA nie jest rozwiązaniem nadmiarowym, do tego jest ono przedyskutowane i sprawdzone w praktyce w wielu innych państwach na świecie - zaznacza.

Więcej w materiale wideo. 

Minister Jadwiga Emilewicz będzie bohaterem kolejnego odcinka "Fotel Prezesa", który jutro ukaże się na PulsBiznesu.tv.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pociąg do prostej spółki jedzie dalej