Pociąg do prostej spółki jedzie dalej

opublikowano: 23-07-2018, 14:34

Krytyka ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości oraz niektórych organizacji pracodawców nie wstrzymuje prac nad prostą spółką akcyjną. Resort przedsiębiorczości chce, aby projekt był kontynuowany.

Pod koniec czerwca pisaliśmy w "PB" o czarnych chmurach piętrzących się nad projektem ustawy wprowadzającej prostą spółkę akcyjną

Ministerstwo sprawiedliwości uważało, że resort przedsiębiorczości powinien wstrzymać prace nad wyczekiwaną przez start-upy ustawą do czasu wprowadzenia zmian w prawie dotyczących spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Resort przedsiębiorczości nie chce jednak czekać. - Dyskusje nad zmianami w spółkach z o.o. trwają od ponad 6 lat. Nie chcielibyśmy ugrzęznąć w sporach - mówi w rozmowie z PB Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

- Podczas prac komisji uzgodnieniowej, na której obecni byli przedstawiciele MS, zgadzaliśmy się w wielu kwestiach. Naszym zdaniem PSA nie jest rozwiązaniem nadmiarowym, do tego jest ono przedyskutowane i sprawdzone w praktyce w wielu innych państwach na świecie - zaznacza.

Więcej w materiale wideo. 

Minister Jadwiga Emilewicz będzie bohaterem kolejnego odcinka "Fotel Prezesa", który jutro ukaże się na PulsBiznesu.tv.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy