Pociąg z przesyłkami

MWA
opublikowano: 10-04-2012, 11:40

20 marca firma kurierska TNT Express uczestniczyła w specjalnym teście pociągu z przesyłkami. Jego ładowność jest równa ładowności siedmiu samolotów Boeing 737 – może przewieźć aż 120 ton paczek.

Pociąg, który jest jednym z ogniw w łańcuchu intermodalnym rozpoczął podróż z Lyonu i przez paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle’a dotarł na dworzec St. Pancras w Londynie. Eksperyment jest częścią programu Euro Carem, którego realizację rozpoczęto w 2009 r. i ma rozpropagować transport szynowy wśród firmy kurierskich. Łączy operacje kolejowe i lotnicze, a także głównych przewoźników lotniczych i ich klientów.

Biorą w nim udział: Eurotunnel (operator połączenia między Francją i Wielką Brytanią pod kanałem La Manche) oraz lotniska w Roissy, Lyonie, Liege, Amsterdamie i Londynie. Spółka kurierska TNT Express swój udział w teście tłumaczy chęcią sprawdzenia korzyści płynących z transportu multimodalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWA

Polecane