Początek sesji pod kreską (opinia)

Krzysztof Zarychta, DM BDM
opublikowano: 09-12-2011, 08:35

Biorąc pod uwagę poranne spadające wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy należy spodziewać się dziś negatywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

Wczorajsza sesja nie zapisała się dobrze dla posiadaczy długich pozycji na WIG20. Przed godziną 15.00 wykres blue chipów mocno zanurkował w dół i na zamknięciu zanotował poziom 2211.83 (-1,85%). Spadek był reakcją na niepokojące doniesienia
ze szczytu UE. W tym kontekście wydaje się, że także dziś czerwony kolor może dominować na warszawskim parkiecie.

Nie ma bowiem przyzwolenia wszystkich 27 państw UE na większą dyscyplinę finansową i zmiany traktatowe. Europejscy przywódcy, po 9-godzinnej naradzie na szczycie w Brukseli, zakończyli spotkanie bez porozumienia. Wielka Brytania, Szwecja, Czechy i Węgry wyraziły swój sprzeciw, by zapisać zmiany w traktacie. W efekcie pozostałe 17 państw eurolandu oraz sześć krajów spoza strefy euro, w tym Polska podpisze porozumienie międzyrządowe, na mocy którego będzie przestrzegać dyscypliny budżetowej.

Oprócz nowych doniesień z Brukseli, na notowania wpływ będą dziś mieć dane makro ze Stanów Zjednoczonych. O 15.55 poznamy odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan za październik (65,4 pkt.). Przed sesją poznaliśmy garść informacji z Chin. Sprzedaż detaliczna oraz produkcja przemysłowa w Kraju Środka za listopad wyniosły odpowiednio 17,3% r/r (prognoza 16,9% r/r) i 12,4% r/r (prognoza 12,7% r/r). Biorąc pod uwagę poranne spadające wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i
amerykańskie indeksy należy spodziewać się dziś negatywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Zarychta, DM BDM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Początek sesji pod kreską (opinia)