Początek sesji w USA zdominowali kupujący

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 13-03-2006, 16:16

Pierwsza faza sesji za oceanem toczy się zgodnie z oczekiwaniami analityków. Indeksy zwyżkują w odpowiedzi na spekulacje związane z kolejnymi fuzjami i przejęciami.

Pierwsza faza sesji za oceanem toczy się zgodnie z oczekiwaniami analityków. Indeksy zwyżkują w odpowiedzi na spekulacje związane z kolejnymi fuzjami i przejęciami.

Uwagę graczy przykuły zmiany w sektorze finansowym. Capital One Financial, amerykański operator kart kredytowych zgodził się przejąć kontrolę nad North Fork Bancorp, w efekcie czego powstanie jeden z 10 największych banków w Stanach Zjednoczonych. Aktywa obu instytucji finansowych szacowane są na 146 mld USD, i są wyższe od posiadanych przez National City, dotychczasowy numer 8 w USA. Wartość depozytów wzrośnie niemal dwukrotnie do 84 mld USD. Koszt transakcji to około 14,6 mld USD. Cena akcji NFB rośnie nawet o 17 proc. Kurs papierów przejmującej instytucji spada natomiast o ponad 6 proc.

Na fali branżowego optymizmu zwyżkują notowania takich gigantów jak Goldman Sachs, Lehman Brothers, czy Bear Stearns.

Rynek głośno komentuje weekendową propozycję nabycia londyńskiej giełdy jaką złożył operator parkietu Nasdaq. Analitycy oczekuję, że kontrpropozycje może złożyć NYSE, właściciel giełdy na Wall Street.

Na lekkim plusie toczy się handel papierami Knight-Ridder. To zasługa informacji, że McClatchy Newspapers wygrał przetarg na przejęcie spółki. Zapłaci za to 6.5 mld USD.

Gwiazdą sesji na rynku technologicznym są akcje Apple Computer. Analitycy Citigroup podnieśli z trzymaj do kupuj rekomendację dla walorów producenta popularnych iPodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Początek sesji w USA zdominowali kupujący