Pocztowy sprzedał obligacje

opublikowano: 07-06-2016, 11:37

Mimo specyficznych warunków oferty znaleźli się chętni na papiery dłużne Banku Pocztowego o wartości 50 mln zł.

Obligacje kupiło 709 inwestorów, a niegwarantowana część zapisów została zredukowana prawie o 11 proc.

Szymon Midera, prezes Banku Pocztowego
Fot: Grzegorz Kawecki, "Puls Biznesu"

Oferta była tak skonstruowana, że zapisujący się jako pierwsi na kwotę do 30 tys. zł, mieli gwarancję, że dostaną tyle papierów, ile chcą. Redukcji podlegała dopiero nadwyżka zapisów ponad 30 tys. zł lub zapisy nieprzekraczające tej kwoty złożone po wyczerpaniu się puli obligacji o wartości 30 mln zł. Dawało to gwarancję braku redukcji co najmniej 1 tys. relatywnie drobnych inwestorów.

Warunkiem wzięcia udziału w ofercie było jednak założenie rachunku w Ipopemie Securities. Jej agentem jest Expander, który odpowiadał za dystrybucję obligacji. Przy zapisie pobierana też była prowizja wysokości 0,45 proc.

Bank plasował obligacje 10-letnie. Za pożyczkę płacił rocznie stawkę WIBOR 6M powiększoną o 2,8 pkt. proc. marży. W pierwszym, półrocznym, okresie odsetkowym oprocentowanie jest stałe i wynosi równe 4,5 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane