"Podatek od Nutelli" rozgniewał Francuzów

TR
08-11-2012, 16:56

Francuski rząd przyjął ustawę zezwalającą na podniesienie o 300 proc. podatku na olej palmowy, który jest jednym z głównych składników Nutelli, popularnego na całym świecie masła czekoladowego – informuje France TV Info.

W kraju nad Sekwaną ustawa nazwana została „Nutellnianą poprawką”, od nazwy popularnej Nutelli, która w 25 proc. składa się z oleju palmowego.

Podatek zmusić ma producentów żywności do zaprzestania używania tego składnika ze względu jego wysoką zawartość tłuszczu i szkody wyrządzone środowisku w trakcie jego produkcji.

Oczywiście najnowsze rozporządzenie spotkało się z ostrym sprzeciwem ze strony Francuzów. Hélène Bekmezian, korespondentka dziennika Le Monde, na swoim blogu zamieściła wpis zatytułowany „Łapy precz od mojej Nutelli”, w którym dziennikarka nazwała nowy podatek „dziadowską próbę załatania budżetu” przez rząd.

Poza kontrowersyjnym olejem palmowym, francuski rząd podniósł podatki na tytoń, alkohol i napoje energetyczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "Podatek od Nutelli" rozgniewał Francuzów