Czytasz dzięki

Podaż samochodów z drugiej ręki spada

opublikowano: 06-04-2020, 15:25

W marcu w Polsce pojawiło się niespełna 238,4 tys. ofert sprzedaży używanych aut, czyli o prawie 33 tys. mniej niż miesiąc wcześniej.

Z miesięcznego raportu firmy AAA AUTO, który bazuje na analizie danych o sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów wynika, że w zeszłym miesiącu w Polsce znacząco spadła liczba tego typu ofert. Była o ponad 12 proc. mniejsza niż w lutym i najniższa w tym roku, co autorzy opracowania wiążą z pandemią koronawirusa.

Wzrosła za to średnia cena wystawionych na sprzedaż pojazdów. Mediana ceny tych samochodów wynosiła 19,9 tys. zł, co oznacza, że była o 400 zł wyższa, niż miesiąc wcześniej. Mediana to prawie 176 tys. km, a wieku aut - 11,2 roku.

W marcu najwięcej ofert dotyczyło – podobnie, jak w lutym - sprzedaży Opla Astra (7,26 tys.), Audi A4 (5,96 tys.) oraz Volkswagena Passata (5,87 tys.).

Największa podaż dotyczyła województwa mazowieckiego (prawie 42,85 tys. samochodów), a najmniejsza - województwa opolskiego (3,84 tys.).

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane