Podaż wygrała na Wall Street

opublikowano: 11-05-2015, 22:08

Początek nowego tygodnia na amerykańskich giełdach miał nerwowy charakter. Indeksy przez całą sesją poddawały się wahaniom, a inwestorzy nie mogli zdecydować się w która stronę mocniej je pchnąć.

Ostatecznie, na finiszu sesji indeks DJ IA taniał o 0,47 proc. Wskaźnik S&P500 tracił 0,51 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,20 proc. 

W piątek parkiety w USA odnotowały najmocniejszy wzrost od marca w reakcji na raport z rynku pracy, dający nadzieję na „odroczenie wyroku”. Dla giełd będzie nim bez wątpienia rozpoczęcie cyklu podnoszenia stóp procentowych, jaki od dłuższego już czasu zapowiada Fed. W poniedziałek nastroje nieco „oklapły”.

Przecenie poddawało się dziewięć z dziesięciu głównych grup branżowych wchodzących w skład indeksu S&P500, z czego najmocniej traciły na wartości akcje przedstawicieli sektora energetycznego.

Na tle niespokojnego rynku na plus wyróżniały się papiery Caterpillar, największego na świecie producenta ciężkiego sprzętu budowlanego. Należały one do najmocniejszych składowych indeksu blue chipów. Kurs momentami rósł o ponad 2 proc. w odpowiedzi na podwyższenie rekomendacji przez brokera Robert W. Baird & Co, który ocenia je obecnie na poziomie „ponad rynek, przeważaj”.

Wzięciem cieszyły się akcje Dean Foods. Kurs rósł najmocniej od listopada po tym jak największy w USA producent wyrobów nabiałowych przedstawił prognozę na II kwartał lepszą niż oczekiwali analitycy, uzasadniając to spadkiem kosztów mleka. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Podaż wygrała na Wall Street