Podkarpackie: Policja rozbiła grupę handlującą ludźmi

PAP
opublikowano: 23-06-2008, 10:39

Podkarpacka policja zatrzymała trzy osoby, podejrzane o handel ludźmi w ramach zorganizowanej grupy przestępczej o  charakterze międzynarodowym. Kobiety werbowane przez nich na Podkarpaciu trafiały do agencji towarzyskich w Niemczech.á

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, kom. Mariusz Skiba, zatrzymano dwóch mężczyzn - mieszkańców Małopolski - oraz kobietę - mieszkankę Podkarpacia. Postawiono im zarzuty: handlu ludźmi, pomocnictwa w uprawianiu prostytucji oraz przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej.

Mężczyźni trafili do aresztów na trzy miesiące. Wobec kobiety zastosowano policyjny dozór.

Do zatrzymań doszło w ub. tygodniu, w domach podejrzanych, ale policja ze względu na dobro śledztwa nie udzielała informacji. Z zebranych dowodów wynika, że gang, w skład którego wchodzą Polacy, ale też obywatele Niemiec, poszukiwał swoich ofiar w małych miejscowościach na Podkarpaciu.

"Kobiety trafiały potem za zachodnią granicę naszego kraju, gdzie świadczyły usługi seksualne" - mówił Skiba.

Działalność grupy od kilku miesięcy rozpracowywali policjanci z wydziałów: kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego KWP w Rzeszowie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja nie udziela bliższych informacji z uwagi na dobro śledztwa. Postępowanie przygotowawcze prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Podkarpackie: Policja rozbiła grupę handlującą ludźmi