Podłączą szpitale do start-upów

ŁO
opublikowano: 05-06-2019, 12:03

The Heart stworzyło wspólnie z agencją Publicis fundację K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Na początek spróbują zaszczepić innowacje w słynnym warszawskim szpitalu.

Pierwszym celem fundacji jest zaprzęgnięcie korporacji i start-upów do pracy na rzecz transformacji Centrum Zdrowia Dziecka w szpital przyszłości. K.I.D.S. będzie zbierała środki na rewitalizację szpitalnych murów, a także wdrożenie innowacji, które usprawnią proces rejestracji i przepływ młodych pacjentów, pomogą zdigitalizować archiwa, zintegrować systemy IT i zastosować rozwiązania z zakresu telemedycyny.  

Patrycja Piekutowska i Tomasz Rudolf
Patrycja Piekutowska i Tomasz Rudolf
Marian Chrzan

- Środki na start pochodzą od 19 prywatnych fundatorów oraz czterech firm, które zaangażowały się finansowo. Prezesem Fundacji została znana skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która już wcześniej prowadziła projekty charytatywne dla Centrum Zdrowia Dziecka, a niedawno została ambasadorem Instytutu - czytamy w komunikacie.  

W działalność fundacji zaangażowało się The Heart kierowane przez Tomasza Rudolfa. To warszawskie centrum łączące duże koncerny ze start-upami, które udostępni fundacji również swoją przestrzeń biurową.  

- Technologie zmieniają biznes i nasze życie. Zmieniają też medycynę, umożliwiając nowe modele opieki medycznej. Jako liderzy, ale przede wszystkim rodzice, postanowiliśmy połączyć siły, by wesprzeć transformację dziecięcych szpitali w miejsca nowoczesne i bardziej przyjazne, zarówno dla małych pacjentów, jak i personelu, który walczy o zdrowie dzieci – mówi Tomasz Rudolf, prezes The Heart i pomysłodawca K.I.D.S. 

The Heart chce, żeby Centrum Zdrowia Dziecka stało się centrum innowacji, które będzie się dzieliło know-how z innymi placówkami, więc najlepsze praktyki i rozwiązania będą przenoszone do kolejnych dziecięcych szpitali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane