Podniebny luksus czeka na chętnych

opublikowano: 22-02-2018, 22:00

Spółka BBI Development i amerykański fundusz Amstar wystawiły na sprzedaż 600-metrowy penthouse na szczycie Złotej 44 w Warszawie.

Apartament zajmuje trzy kondygnacje — na 52., 53. i 54. piętrze budynku. Zdaniem Pawła Sztejtera, partnera w firmie Reas, prawdziwe penthouse’y są najbardziej pożądanym produktem w luksusowych wysokościowcach.

— Za idealny przykład mogłyby służyć najwyższe piętra apartamentowców na obrzeżach Central Parku na nowojorskim Manhattanie, w których penthouse’y wyceniane są nierzadko o 40-50 proc. wyżej niż pozostałe luksusowe apartamenty w budynku, osiągając ceny kilkudziesięciu milionów dolarów. Za najdroższy penthouse na świecie uważa się Sky Penthouse na szczycie Tour Odeon w Monte Carlo, którego cena szacowana jest na ponad 400 mln USD — mówi Paweł Sztejter.

Co ciekawe, kilka tygodni temu w Złotej 44 sprzedano ponad 240-metrowy apartament poniżej 50. piętra w cenie około 46 tys. zł za 1 mkw. Średnia stawka za niżej położony, luksusowo wykończony apartament w tym budynku wynosi ponad 30 tys. zł za mkw. Im wyżej, tym drożej — nawet dwukrotnie. © Ⓟ

200 metrów Na takiej wysokości znajduje się sypialnia w penthousie wystawionym na sprzedaż w Złotej 44.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu