Podoba rezygnuje, Nevretdinov prezesem Grupy Europa

ISBNews
opublikowano: 20-04-2015, 11:51

Rada nadzorcza Grupy Europa powołała dotychczasowego wiceprezesa TU Europa i TU na Życie Europa Marata Nevretdinova na stanowisko prezesa. Zastąpi Jacka Podobę, który po 10 latach zarządzania grupą zdecydował o rezygnacji, podała spółka. Nevretdinov zacznie pełnić swoją funkcję od 1 sierpnia br.

"Rynek ubezpieczeń w Polsce obecnie bardzo ewoluuje. Zmienia się otoczenie regulacyjne, oczekiwania kanałów dystrybucyjnych, wzorce zakupowe klientów. Dzięki wypracowanej pozycji rynkowej oraz realizowanej strategii patrzę z optymizmem na długoterminowe perspektywy rozwoju Grupy Europa. Musimy zachować ten wyjątkowy mechanizm stworzony przez Jacka Podobę w ciągu ostatnich 10 lat, a jednocześnie być bardzo konsekwentni w zarządzaniu zmianami, przez które obecnie przechodzimy" - powiedział Nevretdinov, cytowany w komunikacie.

Kandydatura musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Marat Nevretdinov od 2013 r. odpowiada za rozwój obszaru sprzedaży i produktów oraz wytyczanie nowych kierunków biznesu w Grupie Europa. Przez poprzednie 4 lata pełnił funkcję dyrektora zarządzającego spółki Genworth Financial w Polsce, która specjalizuje się w ubezpieczeniach płatności oraz ubezpieczeniach hipotecznych. W branży finansowej obecny od 1997 r., podano również.

Jacek Podoba zarządza spółkami TU Europa i TU na Życie Europa od 2005 r. Od 2012 r. jest również m.in. członkiem rady nadzorczej Open Life TU Życie.

Grupa Ubezpieczeniowa Europa jest częścią Talanx International i Meiji Yasuda, jednych z największych firm na globalnym rynku ubezpieczeniowym. Tworzą ją Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa, ukraińskie spółki Europa.ua oraz Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie. Grupa Europa specjalizuje się w bancassurance - ubezpieczeniach sprzedawanych w powiązaniu z ofertą bankową. Ściśle współpracuje z sektorem finansowym w Polsce, w tym z wiodącymi bankami oraz dużą grupą pośredników finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu