Podróże służbowe czas zacząć

MAG
opublikowano: 23-09-2010, 00:00

Nadchodzi okres żniw dla biur obsługujących korporacje — przewiduje eSKY.pl.

Nadchodzi okres żniw dla biur obsługujących korporacje — przewiduje eSKY.pl.

W tym roku wzrosła liczba delegacji, w które Polacy polecieli samolotem — wynika z badania internetowego biura podróży eSKY.pl.

— Najkorzystniej wygląda porównanie pierwszego kwartału 2010 z pierwszym kwartałem 2009 — sprzedaż wzrosła prawie dwukrotnie. Niestety wybuch wulkanu na Islandii na początku drugiego kwartału i późniejsza powódź wpłynęły negatywnie na sprzedaż. Co prawda cały czas obserwujemy trend wzrostowy, jednak już nie tak dynamiczny. W drugim kwartale liczba rezerwacji była już tylko o 50 proc. większa niż rok temu. Dla trzeciego kwartału współczynnik ten wynosi około 25 proc. — mówi Łukasz Neska z eSKY.pl.

Powoli zaczyna się sezon na delegacje.

— W tym roku również przewidujemy, że boom na wyjazdy służbowe nastąpi w październiku i listopadzie. W grudniu znacząco zmaleje liczba rezerwacji służbowych, a ten trend utrzyma się zapewne — jak co roku — do marca — ocenia Łukasz Neska.

Zwykle sprzedaż rośnie aż do czerwca. Wyjątkiem jest kwiecień, w którym sprzedaż ulega lekkiemu załamaniu ze względu na Wielkanoc. W wakacje liczba podróży służbowych maleje, najniższa jest w sierpniu.

Przez większość miesięcy w roku średnia długość trwania wyjazdu nie zmienia się znacznie i waha się między 5 a 6 dni.

— Za to w czerwcu, lipcu i sierpniu trwają one znacznie dłużej, bo średnio 8 dni. Długość pobytu na wyjazdach służbowych powraca do normy we wrześniu, kiedy trwają średnio 5 dni. Takie same statystyki odnoszą się do zeszłego roku — mówi przedstawiciel eSKY.pl.

Z danych firmy wynika, że najczęściej w delegacje Polacy jeżdżą samotnie (67 proc.). Podróże służbowe rozpoczynają się częściej w dni powszednie (77 proc.) niż w weekend (23 proc.), a kończą się zwykle w piątek — na ten dzień zaplanowano powrót w przypadku 18 proc. wszystkich delegacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu