Pol-Aqua dopina portfel

ANP
19-05-2009, 00:00

Budowlana grupa chwali się grubym portfelem zleceń. Po publikacji kwartalnych wyników jej akcje drożały.

Budowlana grupa chwali się grubym portfelem zleceń. Po publikacji kwartalnych wyników jej akcje drożały.

Portfel zamówień spółki Pol-Aqua, specjalizującej się w budownictwie inżynieryjnym, opiewa na blisko 1,9 mld zł. Z tego 1,42 mld zł przypadnie spółce matce.

— To głównie kontrakty infrastrukturalne dla klientów publicznych — mówi Piotr Chełkowski, prezes Pol-Aqua.

Na działalność budowlaną przypadną zlecenia za 1,53 mld zł, w generalnym wykonawstwie za łącznie 275 mln zł. Reszta to działalność produkcyjna. Umowy będą wykonywane w tym roku (ponad 1 mld zł) i kolejnych latach. W portfelu grupy jest m.in. lukratywne zlecenie na budowę trasy Mostu Północnego w Warszawie za 977,6 mln zł (Pol-Aqua przypadnie 55 proc.).

Grupa liczy również na prace przy metrze w roli podwykonawcy. Pod koniec kwietnia Pol-Aqua przegrała wyścig o kontrakt na budowę centralnego odcinka metra.

— Powalczymy o podwykonawstwo robót inżynieryjnych. Na pewno zwycięskie konsorcjum będzie chciało oprzeć się w pracach na lokalnej firmie — dodaje prezes Pol-Aqua.

Według szacunków przedstawicieli giełdowej spółki, konsorcjum, które będzie budować metro, może zlecić nawet 90 proc. prac podwykonawcom.

W piątek w nocy firma podała wyniki finansowe z I kw. 2009 r. Przychody wzrosły o 63 proc., do 335,25 mln zł. Zysk netto spadł o 76 proc., do 1,81 mln zł z powodu ujemnego wyniku na działalności finansowej związanej z realizacją i wyceną transakcji walutowych.

Na poniedziałkowej sesji akcje Pol-Aqua drożały kilka procent. Na zamknięciu płacono za nie 19,77 zł, po 4,6-procentowym wzroście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pol-Aqua dopina portfel