Pol-Aqua uciekła od Polnordu

  • Emil Górecki
opublikowano: 18-07-2013, 00:00

Budowlana spółka Pol-Aqua wróciła do swojej dawnej siedziby w Piasecznie, porzucając budynek B1 warszawskiego kompleksu biurowego Wilanów Office Park, który zbudował specjalnie dla niej deweloper Polnord.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, powodem jest wygórowany czynsz, na jaki Pol-Aquy borykającej się z problemami finansowymi nie jest stać. Ma wynosić ponad 16 EUR za 1 mkw. miesięcznie.

— Pol-Aqua rzeczywiście się wyprowadziła, ale nadal płaci czynsz i wspólnie z nami szuka nowego najemcy. Jest duża szansa, że będzie to firma, która zajmie nie tylko budynek B1, ale także dodatkową powierzchnię — mówi Piotr Wesołowski, prezes Polnordu. Pol-Aqua wprowadziła się do Wilanów Office Parku w 2011 r. i według umowy miała tam pozostać przez 10 lat.

12-14 EURTyle, według Jones Lang LaSalle, trzeba dziś zapłacić za miesięczny najem 1 mkw. powierzchni w biurowcach na Wilanowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane