Pół na pół

Marta Filipiak
08-12-2005, 00:00

Walne LOT uchwaliło jedną z dwóch przewidzianych uchwał. LOT Leasing nie wzbudził wątpliwości, instrumenty finansowe — tak.

Akcjonariusze LOT zaakceptowali połączenie LOT z LOT Leasing, do czego nie doszło na przerwanym walnym zgromadzeniu w zeszłym tygodniu. Po wyjaśnieniu wątpliwości co do sytuacji spółki uchwała przeszła głosowanie. Nie uchwalono natomiast drugiej propozycji, czyli zasad sprzedaży przez LOT instrumentów finansowych będących w obrocie giełdowym.

— Skarb państwa jako akcjonariusz wniósł o niepodejmowanie tej decyzji w związku z koniecznością konsultacji z syndykiem SAir-Group — wyjaśnia Paweł Klimiuk z biura prasowego LOT.

— Brak uchwały o zasadach sprzedaży instrumentów finansowych PLL LOT i zamknięcie obrad NWZA uchwałą o „konieczności konsultacji z drugim co do wielkości udziałowcem” oznacza — według nas — że prowadząca w imieniu MSP posiedzenie podziela nasze obawy co do ogólnikowości sformułowania tej uchwały i potencjalnych tego skutków — komentują przedstawiciele pracowników w radzie nadzorczej LOT.

Akcjonariusze jednogłośnie poparli wniosek. Uchwała budzi bowiem kontrowersje.

— Dla nas, akcjonariuszy PLL LOT, takie zapisy, w połączeniu z sytuacją finansową spółki zależnej Centralwings i komunikatami o planach emisji jej obligacji — brzmią groźnie. Kodeks spółek handlowych i statut LOT nie po to ustanowiły organ nadzorujący, by minimalizować jego rolę i funkcje — dodają członkowie rady.

Poprzednie walne 30 listopada zostało przerwane na wniosek przedstawicielki skarbu państwa zaraz po przegłosowaniu porządku obrad. Zapowiadane na 14 grudnia posiedzenie rady nadzorczej jest nieaktualne. Kolejny termin to 19 grudnia, nie dopełniono jednak jeszcze formalności, więc nie jest to data oficjalna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pół na pół