Pół Warsaw Spire sprzedane

opublikowano: 29-04-2018, 22:00

Najwyższy biurowiec w Warszawie — i w tej części Europy — ma nowego właściciela.

Najwyższy biurowiec w Warszawie — i w tej części Europy — ma nowego właściciela. Dwa miesiące po złożeniu wniosku do UOKiK inwestująca w nieruchomości grupa Madison International Realty kupiła od dewelopera Ghelamco 50 proc. udziałów w mierzącym 220 m (wraz z iglicą) budynku A kompleksu Warsaw Spire. Spółki podały, że w ramach transakcji cały budynek został wyceniony na około 350 mln EUR.

To już druga transakcja dotycząca Warsaw Spire w ciągu dwóch lat od wybudowania kompleksu biurowego w pobliżu warszawskiego ronda Daszyńskiego. We wrześniu ubiegłego roku deweloper sprzedał w całości budynek B, wynajmowany w większości przez Frontex, mierzący 55 m i oferujący 21,6 tys. mkw. powierzchni biurowej.

W ramach transakcji wartej około 100 mln EUR kupiła go notowana na wiedeńskiej giełdzie grupa CA Immo. Ghelamco zapowiadało, że zamierza sprzedać też budynek C, chce natomiast utrzymać 50-procentowy udział w głównym obiekcie kompleksu. W całym Warsaw Spire do dyspozycji najemców jest 109 tys. mkw. powierzchni biurowej. © Ⓟ

175 mln EUR Tyle zapłaciła grupa Madison International Realty za 50 proc. udziałów w Warsaw Spire.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Pół Warsaw Spire sprzedane