Polacy chętnie kupują za granicą

opublikowano: 07-12-2017, 22:00

SW Research na zlecenie PayU zbadał zwyczaje zakupowe polskich e-konsumentów.

Okazuje się, że granice w sieci nie mają większego znaczenia. Aż 41 proc. osób, które robią zakupy przez inernet, skorzystało z oferty zagranicznych sklepów i serwisów internetowych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Natomiast 59 proc. z nich dokonuje takiej transakcji co najmniej raz w miesiącu.

Polacy najczęściej kupują w Chinach co wynika z dużej popularności AliExpress. Azjatycką platformę sprzedażową zna 73 proc. badanych, którzy robią e-zakupy za granicą. Poza Chinami, chętnie wybierane są także sklepy internetowe z Niemiec (29 proc.), Wielkiej Brytanii (29 proc.) i Stanów Zjednoczonych (20 proc.).

— Kluczowymi czynnikami, które mogą skłonić Polaków do jeszcze częstszych zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, są niższe ceny produktów, połączone z darmową dostawą, a także możliwość skorzystania z dobrze znanych, lokalnych metod płatności — mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, menedżer w PayU w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane