Polacy dyskryminowani w pracy

Wedziuk Sylwia
opublikowano: 28-02-2018, 22:00

Ponad jedna trzecia pracowników w Polsce (35 proc.) doświadczyła dyskryminacji w miejscu zatrudnienia — tak wynika z nowego badania „Okiem europejskich pracowników 2018” firmy ADP oferującej usługi w dziedzinie kadr i płac.

Najbardziej dyskryminowani czują się Włosi (42 proc.), zaraz za nimi są Francuzi, Hiszpanie i Brytyjczycy (37 proc.). Polska znalazła się na piątym miejscu. Najczęstszą przyczyną dyskryminacji w naszym kraju jest wiek. Doświadczyło jej 11 proc. wszystkich pytanych pracowników. Najbardziej uskarżają się na to osoby powyżej 55. roku życia (23 proc.) i młode pokolenie w wieku 16-24 lata (15 proc.). Natomiast z dyskryminacją ze względu na płeć zmaga się około 7 proc. badanych.

Najbardziej narażeni na dyskryminowanie są pracownicy z sektora kultury i sztuki (54 proc.), oraz usług finansowych i edukacji (37 proc.). W branży turystycznej odsetek dyskryminowanych wynosi 28 proc., a w sektorze gastronomii — 25 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wedziuk Sylwia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu