Polacy nie chcą wyjeżdżać

opublikowano: 20-02-2015, 00:00

RYNEK PRACY Mimo powszechnej opinii ponad połowa Polaków wcale nie chce wyjeżdżać do pracy za granicę — głosi GP People.

Taki wynik przyniosła najnowsza ankieta tej agencji rekrutacyjnej. Badani cenią sobie pewne zatrudnienie w kraju, nawet za niższe zarobki, ale blisko rodziny. 40 proc. bezrobotnych znajduje etat po miesiącu, a reputacja firmy jest drugim, zaraz po zarobkach, kryterium, według którego decydują się na angaż u danego przedsiębiorcy.

Dla potencjalnie zatrudnionych ważna jest też możliwość podjęcia pracy jak najszybciej, „od zaraz”. Interesuje ich ponadto lokalizacja firmy i jej pakiet socjalny. Ankieta pokazuje też, że wciąż ponad połowa respondentów zmienia pracę rzadziej niż co dwa lata, pozostali znacznie częściej. — Pracownicy, nie tylko młodzi, chcą się rozwijać. Dostrzegają, że jedna firma do tego już nie wystarczy — komentuje Hanna Bielicka-Adamczyk, ekspert GP People.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu