Polacy piszą o team building

Karolina Guzińska
opublikowano: 07-09-2001, 00:00

Polacy piszą o team building

Od 1 września jest dostępna pierwsza polska książka związana z tematyką szkoleń team building prowadzonych w terenie. Publikacja ukazała się w wersji elektronicznej i jest dostępna za darmo. Jej przeczytanie nie wymaga żadnego specjalnego oprogramowania. „Budowanie zespołu” jest pierwszą polską książką dotyczącą szkoleń team building (integracja, praca w zespole) prowadzonych w terenie (tzw. outdoor). Do tej pory polscy szkoleniowcy mieli do dyspozycji jedynie to, co kupili za granicą, głównie w USA. Książkę wydała firma szkoleniowa Training Partners, która specjalizuje się m.in. w programach typu outdoor. Autorem jest Rafał Szczepanik, twórca kilkudziesięciu programów szkoleń terenowych na temat pracy w zespole, komunikacji i przywództwa.

Czytelnikami „Budowania zespołu” mają być menedżerowie szkoleń w przedsiębiorstwach oraz trenerzy wewnętrzni. Książka opisuje dostępne na polskim rynku rodzaje szkoleń outdoor, pokazuje, jak wykorzystywane są one w różnych momentach życia zespołu i jak stworzyć program szkolenia, który odpowiada potrzebom firmy. Autor radzi też, na co zwracać uwagę przy wyborze firmy szkoleniowej, jak przygotować się do zajęć od strony organizacyjnej i logistycznej, przedstawia też przykłady cen zajęć w terenie. Opisuje również przykłady szkoleń nietypowych, np. dla kilkusetosobowych zespołów albo prowadzonych w momentach fuzji i przejęć.

Książka dostępna jest w wersji elektronicznej na stronie www. trenerzy.pl. Po zachowaniu pliku na swoim komputerze wystarczy go rozpakować, a uruchomi się strona www w wersji, którą można czytać bez stałego połączenia z siecią (offline).

— Stworzyliśmy książkę w taki sposób, żeby można ją było czytać mając tylko zwykłą przeglądarkę internetową, np. Internet Explorer, nie chcemy zmuszać czytelnika do kupna specjalnego oprogramowania — wyjaśnia Rafał Szczepanik.

Dodaje, że książka jest bezpłatna i dostępna w sieci, ponieważ firma nie jest wydawnictwem, ale zarabia na szkoleniach.

— Chcemy te edukować rynek i upowszechniać nowe rozwiązania związane ze szkoleniami w terenie — wyjaśnia autor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Polacy piszą o team building