Polacy polubili czartery

Dorota Wojnar
opublikowano: 15-11-2007, 00:00

Rynek przewozów czarterowych w Polsce rozwija się znacznie szybciej niż przewozów regularnych.

Rynek przewozów czarterowych w Polsce rozwija się znacznie szybciej niż przewozów regularnych.

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) zbadał, że w ciągu dziewięciu miesięcy 2007 r. rynek lotniczych przewozów czarterowych wzrósł o 54 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. W tym czasie przewozy regularne rozwijały się dwa razy wolniej (22-procentowy wzrost). Do września 2007 r. z lotów czarterowych skorzystało 1,6 mln osób, podczas gdy w 2006 r. liczba ta sięgnęła 1,04 mln.

ULC ocenia, że tak szybki wzrost rynku czarterowego oznacza zapotrzebowanie na nowe częstotliwości, nowe oferty i większą siatkę połączeń. Ze względu na stan floty polscy przewoźnicy nie podołają obsłudze takiego ruchu. Dlatego na nasz rynek z pewnością wkroczą operatorzy z innych krajów UE i spoza niej.

Przewoźnikom unijnym wolność dostępu do polskiego rynku zapewniają nasze zobowiązania wobec Wspólnoty, m.in. do respektowania zasady swobody przepływu usług i przedsiębiorczości. Firmy z krajów trzecich także mogą operować na naszym niebie na trasach z Polski do kraju pochodzenia przewoźnika. Najczęściej korzystają z tej możliwości biura podróży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Wojnar

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu