Polacy w Norwegii

MGOR
opublikowano: 15-12-2006, 00:00

PBG wybuduje terminal gazowy w Norwegii za 266 mln zł.

Czy zdobyte doświadczenia wykorzysta w kraju?

Zarządy notowanego na giełdzie PBG i norweskiej firmy Lyse Gass podpisały list intencyjny w sprawie budowy terminalu gazowego.

„Lyse Gass potwierdziła wybór PBG jako generalnego wykonawcy prac projektowych i budowlanych związanych z budową instalacji do skraplania gazu ziemnego wraz z bazą załadunkową LNG na statki w miejscowości Risavika w Norwegii” — czytamy w komunikacie.

Pierwsze przychody z tytułu realizacji projektu polska spółka uzyska już w tym roku, jednakże nie wpłyną one w znaczący sposób na wynik.

„Zarząd PBG szacuje wartość całego kontraktu na 70 mln EUR, jednakże ostateczna kwota transakcji możliwa będzie do ustalenia po zakończeniu szczegółowych negocjacji. Przedmiot umowy zrealizowany zostanie w ciągu 36 miesięcy” — wyjaśnia zarząd.

Terminal gazowy ma powstać także w Polsce. Do końca roku powstanie studium wykonalności projektu. Nie wiadomo jeszcze, gdzie będzie realizowana inwestycja. Szykuje się kolejny kontrakt dla PBG?

Niedawno spółka informowała, że dobra pogoda i pełen portfel zamówień pozwalają sądzić, że bez problemu wykona prognozy finansowe. Zysk grupy budowlano-inżynieryjnej ma sięgnąć 52,1 mln zł, a przychody 702 mln zł. Wyniki grupy mogą podnieść negocjowane właśnie przejęcia spółek drogowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu