Polacy zdobyli piątą lokatę

Karolina Guzińska
19-04-2002, 00:00

W Paryżu odbył się 22 międzynarodowy finał konkursu Global Management Challenge, w którym udział wzięły zwycięskie zespoły z 11 krajów. Polska drużyna, Orient Express z katowickiej firmy Bombardier Transportation, zajęła 5 miejsce. Na podium znaleźli się przedstawiciele Czech, kraju, który po raz pierwszy wziął udział w konkursie. Rozgrywki poprzedzone były seminarium, które odbyło się na paryskiej Sorbonie, poświęconym tematyce międzynarodowego rozwoju i strategii biznesowych. Jednym z prelegentów był Louis Schweitzer, prezes Renault. Konkurs ten, w naszym kraju znany jako Euromanager Poland, opiera się na grze symulacyjnej z dziedziny zarządzania przedsiębiorstwem. Kierowany jest do kadry menedżerskiej i najlepszych studentów ostatnich lat uczelni ekonomicznych i technicznych.

Obecnie trwają przygotowania do trzeciej polskiej edycji konkursu. Jego finał krajowy odbędzie się w listopadzie, a zwycięska drużyna reprezentować będzie Polskę podczas 23 międzynarodowego finału Global Management Challenge w marcu 2003 roku w Makao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Polacy zdobyli piątą lokatę