Polaków praca po godzinach

Rynekpracy.pl/DI
opublikowano: 26-01-2010, 16:01

Aż 64 proc. Polaków pracuje po godzinach przynajmniej raz w tygodniu - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez portal rynek pracy.pl.

Do zostawania w pracy częściej niż dwa razy w tygodniu przyznało się niemal 24 proc. Polaków, a tylko 20,8 proc. badanych stwierdziło, że nigdy nie zostaje w pracy po godzinach.
 
Sonda została przeprowadzona w dniach 14 września – 13 października na grupie 540 pracowników. Odpowiedzi udzielone przez użytkowników portalu wskazują, że praca po godzinach to zjawisko powszechne – podsumowuje rynekpracy.pl. Autorzy tekstu zastanawiają się, czy wydłużony czas pracy jest efektem spowolnienia ekonomicznego. I konkludują, że koniunktura gospodarcza w niewielkim stopniu determinuje codzienne zachowania Polaków.

„Nawyki i zwyczaje, które kształtują nasz styl życia i pracy są niezależne od mody i aktualnej sytuacji gospodarczej. W tym przypadku zmiany zachodzą bardzo powoli. Brak istotnych zmian w czasie pracy Polaków potwierdzają badania systematycznie prowadzone przez GUS. W II kwartale br. średni tygodniowy czas pracy Polaków w pracy głównej wyniósł 42,6 godziny i był zaledwie o 12 minut dłuższy niż w I kwartale. Podobny wynik odnotowano w II kwartale 2008 r. oraz 2007 r. (odpowiednio 42,9 h oraz 43,1 h)” – podaje rynekpracy.pl.

A Ty jak często zostajesz w pracy po godzinach?

W zgranym zespole praca po godzinach wcale nie musi być udręką.
W zgranym zespole praca po godzinach wcale nie musi być udręką.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rynekpracy.pl/DI

Polecane