Polatis przenosi produkcję do Krakowa

MAG, MD
15-06-2007, 00:00

Brytyjski producent przełączników optycznych otworzy fabrykę pod Krakowem. Pracownicy skończyli szkolenia w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski producent przełączników optycznych otworzy fabrykę pod Krakowem. Pracownicy skończyli szkolenia w Wielkiej Brytanii.

Polatis, producent modułów do przełączników optycznych, jesienią otworzy fabrykę w Polsce. Zakład zlokalizowany w pobliżu Krakowa będzie produkował standardowe produkty na rynek telekomunikacyjny. Polatis przewiduje, że w tym roku popyt na nie wzrośnie trzykrotnie. Pozostałe zakłady Polatisa — w Cambridge i Bostonie — skoncentrują się na produktach obronnych i rozwoju nowych technologii.

— Wybraliśmy Polskę na miejsce ekspansji ze względu na utalentowanych pracowników i niskie koszty — mówi Dave Lewis, prezes Polatisa.

— Wynajmiemy budynek. Początkowo będzie w nim pracować 20-30 osób, docelowo 50 — mówi Abigaile Clarke, rzeczniczka Polatisa.

Polscy pracownicy właśnie skończyli 9-miesięczne szkolenie w Wielkiej Brytanii.

— Część z nich rekrutowaliśmy w Polsce, część na miejscu — dodaje Abigaile Clarke.

Twierdzi, że jeszcze nie ustalono wartości inwestycji, ale część maszyn firma przeniesie z obecnych zakładów, a część kupi.

Polatis powstał w 2005 r. po połączeniu brytyjskiego Polatis i amerykańskiej Continuum Photonics. Inwestorami w firmie jest kilka funduszy venture capital. Polatis zatrudnia dziś 60 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG, MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Polatis przenosi produkcję do Krakowa