Polestar pokazał rywala tesli 3

ŁO
opublikowano: 28-02-2019, 13:42

Elektryczna marka rozwijana przez koncern Volvo Cars zaprezentowała nowy samochód, który ma być dostępny w bardziej przystępnej cenie.

Volvo nie ukrywa, że polestar 2 celuje w segment rynku zajęty przez teslę model 3. Auto zadebiutuje podczas marcowego salonu w Genewie. Najpierw trafi na takie rynki, jak Chiny, USA, Niemcy i Norwegia.

Produkcja rozpocznie się w 2020 r. w Chinach. Docelowa cena samochodu ma wynosić 39 tys. EUR, choć początkowo elektryczne auto będzie znacznie droższe.  

- Tak jak wszystkie inne modele Polestar, także model 2 będzie można zamawiać wyłącznie przez internet. Pierwsza seria aut, dostępna przez pierwszych 12 miesięcy, ma kosztować 59,9 tys. EUR. Oprócz zakupu, będzie można zdecydować się na abonament samochodu obejmujący koszty używania, ubezpieczenia i serwisu. Rezerwacji tych samochodów już można dokonywać na stronie Polestar.com - czytamy w komunikacie.  

Polestar 2 zbudowany został na platformie CMA, czyli dokładnie tej samej, z której korzysta także volvo XC40. Szwedzi postawili na nadwozie typu fastback.  

Auto napędzane jest przez dwa silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 400 koni mechanicznych, dzięki czemu pierwsza setka na liczniku pojawia się po około pięciu sekundach. Producent skorzystał z baterii o pojemności 78 kWh, które mają gwarantować zasięg na poziomie 500 km.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu