Police częściowo przywróciły produkcję

  • PAP
opublikowano: 21-03-2022, 19:42

Po usunięciu awarii jednego z dwóch kotłów częściowo przywrócona została produkcja w Zakładach Chemicznych w Policach - poinformował w poniedziałek zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police".

Spółka poinformowała w komunikacie, że po usunięciu awarii jednego z dwóch kotłów OP 230 znajdujących się w Centrum Energetyki, osiągnięto parametry ruchowe, które umożliwiają częściowe przywracanie produkcji na najważniejszych instalacjach zakładów.

Spółka dodała, że o szacunkowych skutkach finansowych spowodowanych awarią poinformuje odrębnym raportem po całkowitym usunięciu awarii.

W środę 9 marca spółka poinformowała, że w wyniku nieprzewidzianych problemów technicznych w obszarze Centrum Energetyki tj. awarii dwóch kotłów OP 230 nastąpił brak możliwości wytwarzania pary technologicznej niezbędnej do prowadzenia procesów produkcyjnych na najważniejszych instalacjach spółki.

Jak wyjaśniono, awaria skutkuje czasowym zatrzymaniem bądź bardzo istotnym ograniczeniem produkcji.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" od ponad 50 lat jest największym producentem nawozów wieloskładnikowych w kraju. W sierpniu 2011 r. spółka weszła w skład największej polskiej grupy chemicznej Grupy Azoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane