Police gotowe do naprawy

ABT
opublikowano: 18-01-2007, 00:00

Zarząd Polic chce szybkiej restrukturyzacji spółki. Dzisiaj rada nadzorcza wyda opinię o programie naprawczym.

Zarząd Polic chce szybkiej restrukturyzacji spółki. Dzisiaj rada nadzorcza wyda opinię o programie naprawczym.

Rada nadzorcza Polic oceni dziś program naprawczy spółki, bo jej kondycja pozostawia wiele do życzenia. Zarząd tłumaczy to dekoniunkturą w branży. Ale główną bolączką Polic są wysokie ceny gazu, załamanie cen amoniaku i zmienne ceny bieli tytanowej. W 2005 r. spółka wypracowała 87,3 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie prawie 1,7 mld zł. Spodziewała się, że jej zysk netto w 2006 r. wyniesie 54,5 mln zł. Przedstawione przez nią w sierpniu nowe szacunki mówiły już zaledwie o 2,3 mln zł. Zredukowano też wówczas o 5,5 proc. prognozę przychodów — do ponad 1,6 mld zł. W październiku 2006 r. zarząd Polic odwołał sierpniową prognozę. W listopadzie na łamach „PB” Grzegorz Długosz, wówczas jeszcze prezes Polic, zapowiadał wdrożenie programu naprawczego. W grudniu został jednak odwołany ze stanowiska, bo — jak podano — nie gwarantował należytego kierowania zarządem, a tym samym naprawy spółki. Teraz zarząd nie chce ujawniać szczegółów programu, zanim nie zapozna się z nim rada.

— Zarząd zdecydował o jak najszybszym rozpoczęciu wdrażania zmian. Przygotowane zostały główne założenia programu naprawczego w dwóch perspektywach czasowych: krótkookresowej na 2007 r. oraz średnio- i długookresowej — mówi Piotr Wachowicz, rzecznik ZCh Police.

Grzegorz Długosz w listopadzie mówił „PB”, że w pierwszej kolejności zarząd skupi się na poprawie struktury sprzedaży, by opierała się na produktach o wyższej marży oraz na obniżeniu kosztów produkcji. Weryfikacji zostaną poddane normy zużycia surowców. Usprawniona zostanie logistyka. Planowane miało być też rozdzielenie zarządzania strategicznego od operacyjnego.

Przeanalizowany miał zostać również program inwestycyjny, przedstawiony przed debiutem giełdowym. W ciągu trzech latach Police na jego realizację miały wydać 540 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane